L-V: 07:00 - 22:00 S-D: 08:00 - 14:00
Telefon: +40.0350.409.773
L-V: 07:00 - 22:00 S-D: 08:00 - 14:00
Telefon: +40.0350.409.773

Acest subiect conține 6 răspunsuri are 1 voce și a fost actualizat ultima dată de  Corina acum 5 luni, 1 săptămână.

• Autor

Roxana

Inca o saptamana departe de zahar procesat + inca o saptamana din „smuti challenge” 🙂

Lucrurile cele mai bune sunt pe cale sa se intample,iar despre azi :

06:00 Fresh grapefruit+ghimbir
    07:00 Chia, germeni de grau + lapte de cocos (naturlich, preparat in casa, fara altele adaugate)
    12:00 dovleac copt
    17:00 Salata de morcov si varza alba (cruda), supa crema de legume (telina, cartof, ceapa, morcov, apio)

In locul cinei au fost 2 clase de cycling si 1 pilates, iar ultima gustare de astazi: 1 pahar de vin rosu, sec.

GeorgeP

Mananci putin. Dar bun 🙂
    Lapte de cocos trebuie sa imi fac si eu.

Roxana

19.Dec

05:00 fresh grapefruit+ghimbir proaspat
    07:00 Budinca de chia+banana+lapte cocos
    12:00 shake-1banana+ iarba de grau,spirulina+chlorel
    16:00 fresh morcov, para, portocala
    21:30 1cherimoya si germeni de schinduf+grau (aprox 100g)

*apa aprox 3l pe parcursul zilei

*perioada activa – 04.am-00.pm

*antrenamente azi:
    60 min HIIT-08.00 + 60 min HathaYoga-20.00

Corina

Si eu care ma gândeam ca la efortul tau mănânci vreo 3000 si ceva de calorii.Cred ca asta e secretul …de aste esti tu mereu happy si energică:)

Roxana

mananc absolut normal si nu imi mai masor caloriile, am doar grija sa mananc ce imi place, ce am pofta si mananc atunci cand imi este foame. incerc sa nu abuzez de lucrurile bune si de asemenea cat se poate… respect regula de combinare a alimentelor cat mai simple, a ceea ce simt ca imi da energie, nu mi-o fura. Regula mea este ca dupa masa trebuie sa ma simt energica,” gata de razboi”, nu obosita si gata de mers la somn :)).

Roxana

„normal” pentru mine, este stil vegan…asta de 1 an de zile, inainte era vegetarian. A fost decizia venita natural atunci cand mi-am dat seama ca toate alimentele care ma energizeaza sunt cele naturale, iar cele cu provenienta animala imi aduceau tot felul de disconforturi (fizic si emotional). Nu am nicio aspiratie de a deveni raw, sau de a ma. incadra intr-un trend, dar uneori prefer mancarea cruda, in starea ei naturala.. (poate si din comoditate)

Corina

Asa-i!Cu cat mai simplu ch atât mai bine!Si eu am inceput sa-mi dau seama care sunt alimentele care ma trag la somn,si incerc sa le evit,deși în perioada asta ma atrag cel mai mult alimentele gătite:( Mă gândesc că e doar o perioadă si apoi o sa-mi revin.
    Cat despre raw,vrem nu vrem,cred ca ,de fapt,e singura alimentație care ne umple de energie.Am probat pe mine si a funcționat de minune. 🙂

Trebuie să fii autentificat pentru a răspunde la acest subiect.